Zdrowie i młody wygląd to marzenie każdego człowieka.
Dlatego dziś zdradzę Wam tajniki terapii, która odmładza i daje zdrowie. Stosuje się ją wiosną i jesienią.
Jesienią terapię stosujemy od września nawet do połowy listopada.
Warunkiem jest ciepło za oknem, bo terapia ta ma właściwości wychładzające organizm.
Tajemnica tej terapii zawiera się w prawach przyrody i natury.
Każdy organizm to określona suma energii, która jest niezbędna, aby sprawnie i efektywnie żyć.
Każda komórka, tkanka, mniejszy i większy organ i wreszcie cały organizm potrzebuje tej energii, aby optymalnie „zarządzać” całością. Energię pozyskujemy z pożywienia, napojów, powietrza, dziedziczymy ją także od rodziców.
Jeżeli wiemy, co jest prawdziwym źródłem tej energii i wiemy, jak ją pozyskać – to życie bez chorób może stać się normą.
W przypadku kiedy dopadną nas przypadłości i choroby, to możemy uzdrowić się, w sposób naturalny stosując MONODIETĘ LUB GŁODÓWKĘ.
Dziś zajmiemy się monodietą.
Monodieta nie tylko uzdrawia i leczy, ale też bardzo skutecznie odmładza.
Monodieta
Jak sama nazwa wskazuje — opiera się na spożywaniu jednego rodzaju pokarmu.
Do najbardziej popularnych i tym samym najczęściej stosowanych monodiet należą: monodieta warzywna, owocowa, sokowa, białkowa, zbożowa itd.
Bardzo często podczas terapii stosuje się więcej niż jeden rodzaj pokarmu, np.: warzywa i owoce, owoce i soki, zboża i warzywa itp.
Celem tej terapii jest oczyszczenie (odtrucie) organizmu z zalegających toksyn, zdegenerowanych komórek i całego niechcianego balastu.
Monodietę powinniśmy stosować co najmniej raz w roku.
Prawidłowo przeprowadzona monodieta zwiększa odporność naszego organizmu, równoważy i harmonizuje pracę organizmu, uzdrawia i odmładza.
Terapia monodietą (szczególnie pierwsza) wymaga bardzo rzetelnego przygotowania. Zawsze powinien poprzedzać ją okres wprowadzenia do monodiety i okres wyjścia z niej. (Jak się przygotować? – kliknij tu)
Przyjmuje się, że „wejście”, jak i „wyjście” z monodiety powinno trwać co najmniej tyle, ile sama monodieta.
Długość prowadzonej monodiety zależna jest od naszego przygotowania się do niej oraz od aktualnego stanu samopoczucia i zdrowia (przebyte i aktualne choroby).
Każdą tego typu terapię należy opracowywać indywidualnie.
Do najbardziej znanych monodiet zaliczamy:
- dieta arbuzowa — doskonała na oczyszczenie nerek. Przeprowadzamy ją w lecie, kiedy jest sezon na arbuzy. Jest to monodia, na której tracimy zbędne kilogramy, a nie jesteśmy nigdy głodni.
- dieta winogronowa — jedna z najtrudniejszych monodiet. Dzięki niej uzyskujemy bardzo szybkie i drastyczne oczyszczenie. Często powoduje złe samopoczucie w wyniku nasilenia toksyn. Stosowane winogrona powinny być ciemne i z ekologicznych upraw. Jest to ciężką monodietą, gdyż słodkość winogron nudzi nam się już po kilku dniach. Stosuje się ją głównie przy chorobach rakowych i innych zaawansowanych schorzeniach.
- post sokowy — jest to najbardziej popularny rodzaj oczyszczania w dzisiejszych czasach. Pije się na nim głównie soki zielone. Gównie z warzyw liściastych i korzeniowych. Skupia się on na oczyszczaniu naszej wątroby.
- dieta zbożowa — o niej dziś będziemy mówić, szczegóły poniżej.
Monodieta zbożowa (makrobiotyczna).
Zboża są najbardziej energetycznie zrównoważonym pokarmem na kuli ziemskiej. Dlatego monodieta oparta na ziarnach zbóż jest najbardziej uniwersalna i efektywna.
Pełne ziarna zbóż są kompletnym pokarmem (posiadają w zrównoważonych proporcjach wszystkie potrzebne składniki odżywcze: białko, węglowodany, tłuszcze, witaminy, enzymy, mikro i makroelementy). Pełne ziarna zbóż wymuszają życie – które jest niezbędnym warunkiem prawidłowej przemiany materii.
Ziarna zbóż posiadają błonnik, który wymusza prawidłową perystaltykę i defekację (wypróżnianie). Skutecznie też wspomagają wydalanie nadmiaru tłuszczu i śluzu. W miarę ich systematycznego spożywania pojawia się większa wytrwałość fizyczna i umysłowa. Im więcej ich w naszym menu, tym głębsze zrozumienie zjawisk zachodzących w świecie ducha.
Zboża są ogólnie dostępne na tzw. przednówku (najlepszy okres i czas do przeprowadzania oczyszczania organizmu). Monodieta zbożowa podczas stosowania wykazuje bardzo małą amplitudę, co oznacza, że nie mamy zbytniej ochoty na inne produkty w trakcie jej stosowania, jak i po jej zakończeniu.
Krótką, 1-2-dniową, monodietę można przeprowadzić samemu i to bez specjalnego przygotowania.
Do dłuższych terapii należy się odpowiednio przygotować pod każdym względem i najlepiej przeprowadzać je pod okiem doświadczonej osoby. (Jak się przygotować? – kliknij tu).
Efekty terapii monodietą zbożową.
Przede wszystkim tracimy zbędne kilogramy i zaczynamy czuć się lekko. Odtłuszczeniu ulegają wszystkie wewnętrzne narządy naszego organizmu (serce, jelita, nerki, żołądek, śledziona, trzustka itd.).
Pozbywamy się toksyn i innego zbędnego balastu, np. zdegenerowanych komórek, także rakowych, śluzu itp.
Poprawia się stan skóry (ulega odmłodzeniu). Przy dłuższych i częściej przeprowadzanych monodietach znikają ze skóry przebarwienia i różne białkowe narośla. Nasza sylwetka, w wyniku obkurczania (jangizowania) narządów i ogólnie organizmu nabiera młodzieńczego wyglądu. Zwiększa się nasza kondycja fizyczna, psychiczna i mentalna.
Stajemy się coraz bardziej cierpliwi i konsekwentni w swoich działaniach. Wyciszamy się wewnętrznie, wyostrzają się zmysły, uzyskujemy jaśniejszy osąd (umysł zaczyna sprawniej funkcjonować). Przestajemy się przeziębiać, łapać grypę i zapadać na inne choroby. Dzięki tej terapii możemy wyjść z bardzo wielu tzw. nieuleczalnych chorób.
Zasady monodiety zbożowej
- Na śniadania spożywamy ugotowane ziarna zbóż (jeden rodzaj). Można część ziaren zbóż spożywać w postaci kremu (ugotowane zboża miksujemy z wodą do konsystencji kremu). Zboża posypujemy gomasio.
- Na obiad dwa rodzaje zboża, które gotujemy osobno i łączymy je dopiero na talerzu. Zboża posypujemy gomasio
- Kolacja jest podobna do śniadania. Tyle tylko, że na kolację spożywamy dwa rodzaje zbóż. Zboża posypujemy gomasio
Ziarna zbóż zawsze gotujemy z wodorostami: te krócej gotujące się z wakame lub arame (kasza jaglana).
Te dłużej z kombu (ryż, orkisz, jęczmień). Zboża częściowo można spożywać pod postacią kremu (do ugotowanego zboża dodajemy wrzątku i miksujemy do konsystencji kremu).
Zboża, po wypłukaniu, można podprażyć, na suchej patelni ciągle mieszając.
Wskazane też jest gotowanie zbóż w szybkowarze (dodatkowa energia jang).
Przykładowa Monodieta zbożowa
Pamiętaj, że każda monodieta powinna być dobrana indywidualne
Śniadanie: Ryż naturalny długoziarnisty (częściowo może być krem), gomasio.
Obiad: Ryż naturalny, k. jaglana, gomasio.
Kolacja: Ryż naturalny, k. jaglana, gomasio.
Nie jesteś gotowy sam przeprowadzić monodiety, zapraszamy na konsultacje.
Chcesz wiedzieć więcej, sięgnij po książki Kazimierza Kłodawskiego.
Zawierają one smakowite przepisy i są po brzegi wypełnione wiedzą.
Masz pytania? Napisz mi je w komentarzu lub wyślij maila.
Pozdrawiam
Ola
SHARE THIS:
Image Designed by Freepik